Naga Markets

Cena ropy Brent znów w trendzie wzrostowym, Miedwiediew zapowiada ropę po 150 dol.Cena ropy naftowej Brent zbliża się do poziomu 85 dol. za baryłkę osiągając trzytygodniowe maksima w obliczu luzowania pandemicznych ograniczeń przez Chiny, ale także obaw o skutki śnieżnych zamieci w Stanach Zjednoczonych.

  • Chiny luzują pandemicznego obostrzenia: od 8 stycznia przestaną wymagać od podróżnych przechodzenia kwarantanny
  • Linie lotnicze w Stanach Zjednoczonych odwołały blisko 2,7 tys. lotów w sobotę po południu
  • Rosja może obniżyć wydobycie ropy o 5-7% na początku 2023 r., poinformował wicepremier Rosji, Aleksander Nowak
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ropa Brent w górę we wtorek

Cena ropy naftowej Brent notowanej na giełdzie surowcowej ICE w trakcie porannej części wtorkowej sesji wzrasta o 0,5% do 84,95 dol. za baryłkę kontynuując zwyżkę z zeszłego tygodnia, gdy surowiec podrożał o 6,7%. Był to największy tygodniowy wzrost od października.Jednak od początku tego miesiąca ropa Brent potaniała o 2%, a względem końca 2021 roku o 9%, choć w marcu u szczytu geopolitycznych niepokoi dobiła do blisko 140 dol. za baryłkę.

Cena ropy Brent znów w trendzie wzrostowym, Miedwiediew zapowiada ropę po 150 dol.
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Indeks dolara (DXY) spada we wtorek o 0,4% dodając nieco wsparcia notowaniom surowca. Względem tegorocznego szczytu z końca września, indeks ten osunął się w dół o 9,5%.

Cena ropy Brent znów w trendzie wzrostowym, Miedwiediew zapowiada ropę po 150 dol.
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

Chiny luzują pandemicznego obostrzenia: od 8 stycznia przestaną wymagać od podróżnych przechodzenia kwarantanny, jak poinformowała chińska państwowa służba zdrowia. To ważny krok w kierunku złagodzenia przepisów wskutek których granice są w dużej mierze zamknięte od 2020 roku.

Władza w Pekinie nadal zmaga się z nasileniem pandemii i może mieć trudności z właściwym liczeniem liczby zakażeń COVID, gdy kraj doświadcza dużego wzrostu liczby nowych zachorowań. Pojawiają się obawy, ze oficjalne dane mogą być niewiarygodne, ponieważ w całym kraju wykonuje się mniej testów po niedawnym złagodzeniu surowej polityki “zero-COVID”.

Zobacz również: Recesja i bessa na rynku akcji w USA w 2023 roku, ostrzega ekspert z Wall Street

Linie lotnicze w Stanach Zjednoczonych odwołały blisko 2,7 tys. lotów w sobotę ze względu na trudne warunki pogodowe. Śnieżna zamieć sparaliżowała także ruch drogowy w Boże Narodzenie we wschodnich stanach powodując również przerwy w dostawach prądu.

– Obawy o zakłócenia dostaw spowodowane zimowymi burzami w USA skłoniły do zakupów, choć handel był niewielki, ponieważ wielu uczestników rynku skorzystało z urlopu wakacyjnego. – zauważył Kazuhiko Saito, główny analityk Fujitomi Securities. – Jednak pogoda w USA ma się poprawić w tym tygodniu, co oznacza, że rajd może nie potrwać zbyt długo.


dukascopy eu logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych. Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. 

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Rosja może obniżyć wydobycie ropy o 5-7% na początku 2023 r. w odpowiedzi na limity cenowe, podała w piątek agencja informacyjna RIA, powołując się na słowa wicepremiera Federacji Rosyjskiej, Aleksandra Nowaka.

Pół żartem, pół serio: Dmitrij Miedwiediew, niegdyś prezydent i premier Rosji, a od 2020 wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, przedstawił komplet 10 prognoz na 2023 rok. Wśród nich znajduje się między innymi przepowiednia ceny ropy na kolejne miesiące:

– Cena ropy wzrośnie do 150 dol. za baryłkę, a cena gazu przebije 5 tys. dol. za tysiąc metrów sześciennych. – obwieścił Dmitrij Miedwiediew.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj