Naga MarketsCena ropy BRENT wzrosła od początku roku o 5 USD, co stanowi 9,67 proc. Licząc natomiast od dołków z początku listopada 2020 r. zasięg wzrostów rośnie do 20,94 USD, co stanowi 58,56 proc. Mimo, że notowania ropy znajdują się już powyżej 56 dolarów za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od drugiej połowy lutego 2020 r., to zdaniem Goldman Sachs aprecjacja ta będzie jeszcze kontynuowana, a cena ropy Brent wzrośnie docelowo aż do 65 dolarów za baryłkę.

  • Cena ropy wzrosła od początku listopada o ponad 58 proc.
  • Cena ropy najwyżej od lutego 2020 r.
  • Zdaniem analityków Goldman Sachs, cena ropy wzrośnie w 2021 r. do 65 USD

Spoglądając na notowania ropy BRENT zauważymy, że jej cena wzrosła w ostatnim czasie do najwyższego poziomu od drugiej połowy lutego 2020 r. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że rynek pokonał techniczny opór w wysokości 53,50 USD. Okazuje się więc, że jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy przetestowania kolejnego, technicznego opór w wysokości 59 dolarów za baryłkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weź udział w bezpłatnym webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Notowania ropy BRENT na interwale dziennym

Cena ropy wzrośnie do 65 USD

Analitycy Goldman Sachs prognozują natomiast, że cena ropy BRENT wzrośnie jeszcze tego lata aż do poziomu 65 dolarów za baryłkę.

Ich zdaniem, za tak znaczną aprecjację notowań ropy naftowej odpowiedzialne będzie przywrócenie równowagi na rynku w związku z wprowadzeniem na całym świecie szczepionek przeciw koronawirusowi, co przyczyni się do ożywienia gospodarczego, które to z kolei zwiększy popyt i zdolność producentów do wznowienia produkcji.

Wskazują nie jednak równocześnie, że w perspektywie krótkoterminowej, rynek ten stoi w obliczu malejącego popytu spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i wprowadzanych z tego powodu obostrzeń.

Zdaniem analityków, popyt na ropę może wzrosnąć do tego stopnia, że pomimo wzrostu produkcji o 4 mln baryłek dziennie, OPEC może mieć trudności z zapewnieniem takie stanów magazynowych. W okresie kwiecień – lipiec 2020 r. deficyt miałby wynieść 1,3 mln baryłek dziennie.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSynektik rekomenduje wypłatę 0,45 zł dywidendy na akcję za r.obr. 2019
Następny artykułTo koniec osłabienia dolara? mBank obniża krótkoterminowe prognozy dla EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here