Naga MarketsKoniec zeszłego tygodnia na rynku ropy upłynął pod znakiem dużych zmienności. Cena ropy Brent w trakcie piątkowej sesji spadła ponad 3 proc, by następnie odbić ponad 5 proc. Najważniejszą informacją dla rynku ropy była piątkowa rewizja prognoz popytu przygotowana przez IEA. W środę kraje tworzące OPEC+ zdecydują o cięciach w produkcji ropy w najbliższym czasie.

OPEC+: w środę kraje tworzące OPEC+ zdecydują o cięciach w produkcji ropy

Według raportu IEA zużycie ropy spadnie tym roku o 7,9 miliona baryłek na dzień w porównaniu z rokiem poprzednim. Jest to poprawa w stosunku do wcześniejszych przewidywań, które zakładały spadek zużycia o 8,1 miliona baryłek na dzień. Jednak pozytywna reakcja rynku może być pułapką, gdyż otwiera drogę dla OPEC+ by poluzować restrykcje dotyczące wydobycia ropy naftowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dotychczasowe ustalenia kartelu i państw sprzymierzonych zakładały comiesięczną rewizję ograniczeń w odniesieniu do sytuacji na rynku. W tym kontekście inwestorzy spekulują, na ile Rosja i inne państwa niezadowolone z ograniczeń będą naciskać na zwiększenie wydobycia.

Ryzyko decyzji OPEC+ może być blokadą dla wzrostów cen ropy w najbliższych dniach. W poniedziałek cena kontraktu na ropę Brent spada blisko 1 proc.. Spekulacje dodatkowo podsyca niepoprawiająca się sytuacja epidemiczna na świecie stawiająca pod znakiem zapytania odbicie w globalnej gospodarce.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here