Naga Markets

Cena ropy Brent w obliczu recesji, COVID w Chinach i działań monetarnych FedCena ropy Brent pozostaje zmienna na początku kolejnego tygodnia, gdy informacje z Chin zderzają się z nowymi prognozami globalnego wzrostu gospodarczego i umocnieniem dolara.

Ropa Brent pod presją dolara w poniedziałek

Cena ropy naftowej Brent w poniedziałek rano oscyluje wokół zamknięcia z piątku na 95,80 dol. za baryłkę. Ciągłej rewizji ulegają globalne perspektywy gospodarcze, które zmieniają się niemal codziennie, co wpływa na duże wahania rynkowych wycen.

Zeszły tydzień był dość zmienny dla ropy naftowej: ceny zbliżyły się poziomu 100 dol. za baryłkę po raz pierwszy od sierpnia, a także osunęły się poniżej 92 dol. za baryłkę. Pojawiło się sporo pogłosek na temat możliwego zniesienia regulacji COVID wiosną w Chinach, które zderzyły się z nowymi ograniczeniami i masowymi testami.

Cena ropy Brent w obliczu recesji, COVID w Chinach i działań monetarnych Fed
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Co więcej, rekordowo wysoka liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem w dużych miastach Chin rozwiała nadzieje na ponowne otwarcie gospodarki największego importera ropy naftowej na świecie. Tymczasem, chińska Narodowa Komisja Zdrowia skróciła czas kwarantanny m.in. dla turystów oraz zlikwidowała karę dla linii lotniczych za przewożenie zakażonych pasażerów.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Dolar umacnia się w poniedziałek po deprecjacyjnej serii w poprzednich sesjach. Widać to po zachowaniu indeksu dolara, który zyskuje 0,4% do 106,84 pkt. Silniejsza amerykańska waluta to presja na notowaniach surowca wycenianego w USD.

Zobacz również: Prognoza ceny ropy: 110 dol. w 2023 wg Goldman Sachs. Chiny wielką niewiadomą

XTB

Sekretarz skarbu USA, Janet Yellen, powiedziała w piątek, że Indie mogą nadal kupować tyle rosyjskiej ropy, ile chcą, w tym po cenach przekraczających narzucony przez G7 mechanizm limitu cenowego, jeśli nie będą korzystać z zachodnich usług ubezpieczeniowych, finansowych i morskich związanych z limitem.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułZ giełdy FTX w dobę zniknęło 600 mln dol. Tajemnicze okoliczności
Następny artykułEthereum może stracić 60% wartości, jeśli kurs spadnie poniżej kluczowego wsparcia
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here