Naga Markets

Cena ropy Brent w obliczu eskalacji napięć geopolitycznychCeny ropy naftowej Brent w czwartek rano cechuje się dość niską zmiennością i porusza się w okolicach zamknięcia ze środy, gdy zmniejszyły się obawy związane z napięciami geopolitycznymi, a rosnąca liczba przypadków COVID w Chinach zwiększyła obawy o popyt u największego importera ropy naftowej na świecie.

Cena ropy, a incydent z upadkiem rakiety w Polsce

Cena ropy naftowej Brent notowanej na giełdzie surowcowej ICE w trakcie porannej części czwartkowej sesji oscyluje wokół ceny zamknięcia ze środy przy 92,65 dol. za baryłkę. Od początku tego tygodnia surowiec potaniał o 3,2%.

Polska i NATO potwierdziły w środę, że rakieta, która rozbiła się na terytorium naszego kraju, prawdopodobnie została wystrzelona przez ukraińską obronę przeciwlotniczą, a nie przez Rosjan.

Cena ropy Brent w obliczu eskalacji napięć geopolitycznych
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Biały Dom zaznaczył, że ostatecznie to Rosja jest odpowiedzialna za tragiczny incydent w Polsce. Rosja może nie wysłała rakiety, która zabiła dwie osoby w Polsce, ale to inwazja rozpoczęta przez Moskwę była prawdziwą przyczyną tragedii.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Raport Energy Information Administration (EIA) dotyczący zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wykazał, że zapasy surowca wzrosły o 5,4 mln baryłek wobec prognozy spadku o 440 tys. baryłek, a rezerwy paliw skurczyły się. Raport ten nie był zbyt zaskakujący, gdyż popyt na benzynę zwiększył się, popyt na olej napędowy osłabł, popyt na paliwo lotnicze wzrósł w związku ze zbliżającymi się świętami, a produkcja była stabilna.

Chiny utrzymują rygorystyczną politykę “zero-COVID”. W czwartek chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała o ponad 23 tys. nowych dziennych infekcji COVID-19.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułOd jutra Salwador będzie kupował jeden Bitcoin (BTC) dziennie
Następny artykułWyjazd służbowy, a zwrot kosztów parkingu w delegacji
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here