Naga MarketsCena ropy brent utknęła pod oporem. To dobry moment na sprzedaż, twierdzi D. Jones (Capital.com)Od kwietniowych dołków w okolicach poziomu 16 dolarów za baryłkę do czerwcowych maksimów na wysokości 44 dolarów cena ropy brent zyskiwała ponad 170%. Od ponad miesiąca czarne złoto nie potrafi poradzić sobie z lokalnym oporem wąskiej konsolidacji, a przesuwający się bokiem rynek ma być znakiem do zbliżających się spadków, twierdzi David Jones z Capital.com. Jego zdaniem ożywienie utknęło w martwym punkcie, a traderzy powinni szukać okazji do krótkiej sprzedaży.

  • Ropa od styczniowych cen w okolicach 72 dolarów jest nadal tańsza o 40%
  • Od pierwszej połowy czerwca ropa brent nie potrafi pokonać poziomu 44 dolarów za baryłkę na rynku kontraktów terminowych, a utrzymująca się konsolidacja zwiększa ryzyko spadków
  • Obawy o globalną gospodarkę oraz utrzymująca się nadpodaż na rynku czarnego złota mogą wpływać negatywnie na wycenę surowca

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy w lipcu 2020 roku. OPEC+ nie wspomaga obaw dotyczących popytu

W środę, 15 lipca 2020 roku, grupa państw OPEC+ zdecydowała się na ograniczenie dotychczasowego cięcia wydobycia. Pułap ustalony na 9,7 miliona baryłek dziennie zostanie zredukowany z początkiem sierpnia do poziomu 7,7 miliona baryłek. Spadek ma złagodzić jednak nałożenie ograniczeń na kraje, które do tej pory nie wywiązały się z ustalonych cięć oraz oczekiwania szybszego powrotu popytu na ropę w USA.

Decyzja tak naprawdę nie zmienia rozkładu sił na rynku czarnego złota, który nadal pozostaje bardzo wrażliwy na informacje dotyczące gospodarki i rozwoju sytuacji w związku z pandemią koronawirusa. Chociaż część analityków spodziewa się utrzymania konsolidacji przez jeszcze kilka kolejnych miesięcy, to David Jones z Capital.com nastawia się na potencjalne spadki.

Capitalcom

W ciągu ostatnich kilku miesięcy widzieliśmy duże ożywienie na wykresie ropy, ale biorąc pod uwagę to, co działo się w ostatnim tygodniu, w końcu widzimy, że ożywienie to utknęło w martwym punkcie, a teraz jest czas na krótką sprzedaż przed ponownym osunięciem się cen ropy – komentuje David Jones z Capital.com.

Psychologiczny poziom oporu znajduje się na wysokości poziomu 50 dolarów, kolejny to dołki z 6 marca (45 dolarów) oraz obecna strefa 44 dolarów za baryłkę. Z kolei potencjalne spadki mają przed sobą 3 istotne poziomy: wsparcie na wysokości psychologicznej strefy 40 dolarów za baryłkę, a następnie 37 dolarów i 34 dolary (kolejno minima z 12 i 22 maja).

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here