Naga Markets

Cena ropy Brent spadła do poziomów sprzed rosyjskiej inwazji na UkrainęCena ropy naftowej Brent w porannej części piątkowej sesji notowana jest poniżej 90 dol. za baryłkę, czyli na poziomach sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Ropa Brent tanieje w piątek

Cena ropy naftowej Brent w piątek rano spada o 1,3% do 89,10 dol. za baryłkę, co oznacza, że notowania surowca zmierzają do zaliczenia czwartego z rzędu spadkowego tygodnia.– Ceny ropy naftowej pozostają niestabilne, ponieważ handlowcy z branży energetycznej zmagają się z pogarszającymi się perspektywami popytu, który wciąż jest narażony na niedobory. Ryzyko związane z podażą oraz napięte warunki rynkowe powinny dać ropie pewne wsparcie powyżej poziomu 80 dol., ale szybszy upadek w kierunku globalnej recesji sprawi, że ceny pozostaną ciężkie. – skomentowali analitycy OANDA.

TradingView Chart
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

– Ropa zmniejszyła zyski po tym, jak nastroje konsumentów w strefie euro spadły do rekordowo niskiego poziomu, ponieważ kryzys energetyczny i agresywne zacieśnianie przez banki centralne zabija perspektywy wzrostu gospodarczego. – dodali.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W tym tygodniu szereg banków centralnych zacieśnił politykę monetarną podnosząc stopy procentowe, m.in.: Rezerwa Federalna, Bank Anglii, Szwajcarski Bank Narodowy czy Norges Bank.

Ryzyko eskalacji konfliktu na Ukrainie zwiększyło się po tym, gdy w środę prezydent Rosji, Władimir Putin, zapowiedział częściową mobilizację 300 tys. mężczyzn.

XTB

Zobacz również: Bank Japonii interweniuje na Forex pierwszy raz od 1998! Kurs jena bardzo zmienny w czwartek

Ożywienie porozumienia nuklearnego z 2015 roku w Iranie odsunęło się w czasie, ponieważ negocjacje ponownie stanęły w martwym punkcie. Iran ponownie nalega na zamknięcie dochodzeń ONZ, które nadzorują działania nuklearne Iranu, powiedział w czwartek wysoki urzędnik Departamentu Stanu USA.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here