Naga MarketsCena ropy Brent po 100 dolarów? Analiza techniczna notowań surowcaAby móc porównać bieżące ceny z przeszłością, to należy sięgnąć do roku 2018. Jeżeli opór 86$ za baryłkę zostanie pokonany, to  do porównań będą brane szczyty i dołki sprzed dekady. 

Cena ropy Brent może kontynuować wzrosty

Do opisania tego instrumentu skłoniły mnie jednak wskaźniki. RSI w klasycznym układzie liczonym na podstawie 14 okresów po raz trzeci w ostatnim czasie wskazuje na wykupienie rynku ropy.  Dwa poprzednie przypadki wskazały na koniec impulsu.Za pierwszym razem długość korekty wyniosła 10$, za drugim  13$. Co ciekawe druga korekta jest dłuższa od dwóch poprzednich, co można było odczytać jako rosnącą siłę podaży. Teraz kiedy pojawił się nowy szczyt, nie ma to już większego znaczenia. 

Notowania ropy Brent
Notowania ropy Brent

Taki układ wykresu znalazł swoje odzwierciedlenia na wskaźniku MACD, który można opisać spadkową linią. Jest to przeciwieństwo do wyższych szczytów na ropie Brent. Takie zjawisko nosi nazwę negatywnej dywergencji, która wskazuje na rosnącą siłę podaży. W tym przypadku można to interpretować, jako chęć zakończenie impulsu wzrostowego. Jeżeli dodamy do tego bliskość oporu 86$, to posiadacze długich pozycji powinni częściej zaglądać do swoich pozycji. Wsparcie to czerwona linia 80$.

Potencjalne sygnały słabości w pierwszej kolejności pojawią się na niższych interwałach. Jeżeli jednak sekwencja białych świec będzie kontynuowana, to wkrótce cena ropy może zbliżyć się do 100$.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony norweskiej złoty | mercator akcje | średni kurs rubla | polenergia cena akcji | gpw amrest | giełda azoty | wartość złotego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here