Naga MarketsCena ropy brent cały czas rośnie. Czy wyłamane zostaną kolejne opory?Ropa Brent po dłuższym odpoczynku niż to zwykle miało miejsce wystrzeliła  do góry. Kluczowym wsparciem okazała się cena 54.50$, która skutecznie była broniona przez popyt przed większą przeceną. Spadki mogły sięgnąć wsparcia 53$, ale ważniejsza okazała się zależność wynikająca z tworzenia fal spadkowych nie większych niż 3$. Schemat ten jest typowym trendowym zachowaniem  danego instrumentu, co zresztą widać w tym przypadku, w postaci impulsu tworzącego nowy szczyt.

Ropa naftowa z technicznego punktu widzenia

Bardzo dobrym narzędziem okazuje się wskaźnik Bollingera. Jego środkowa linia wyznaczała koniec ostatnich korekt z precyzją godną podziwu. Ponieważ jest to trendowe narzędzie analizy technicznej, to warto zwrócić uwagę, że notowania ropy od dłuższego czasu przebywają w górnej połowie tego wskaźnika. Tak długo, jak ta sytuacja się utrzyma, to wzrok należy kierować na północ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie brak jest sygnałów świadczących o słabości popytu. Można powołać się na wskaźnik stochastyczny, który sygnalizuje wykupienie Brent. Jednak jest to szybki oscylator i w przypadku silnych trendów, potrafi przez dłuższy czas pozostawać powyżej wartości 80 punktów. Zjawisko takie zostało opisane przez Pana Bernsteina jako strzał stochastyczny.

Najbliższe możliwe przystanki w ramach trendu to 59$ lub 63.5$. W obu przypadkach pierwszoplanowy scenariusz powinien zakładać tylko pojawienie się korekty. Jej potencjalne długości powinny być wynikiem liczb umieszczonych na wykresie.  Dopiero większa przecena Brent związana z przełamaniem najbliższego wsparcia, w tym przypadku 54.50$, może być podstawa do obaw o dalsze wzrosty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy kursu dolara | notowania ropy wti | gpw biomed lublin | gpw mercator | funt szterling |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here