Naga MarketsRopa a dolar – co mają ze sobą wspólnego? Jak analizować zależności na rynkach walut? Czy dolar pozostanie silny? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Ropa pogłębi tegoroczny dołek cenowy?

W ocenie eksperta najlepsze wskazówki ,jeśli chodzi o dane makro dają te odczyty, które dotyczą krótkich okresów czasu. Uważa, że nie ważne co pokażą najbliższe dane, ponieważ indeksy giełdowe znajdują się na oporze. Oczekuje spadku S&P 500 do poziomu 2380.

Co do dolara to widać, że presja wzrostowa się utrzymuje. USD powinien powrócić do zwyżek w najbliższym czasie. Para EURUSD konsekwentnie systematycznie spada i być może przetestuje poziom 1,0777 z celem na dołek 1,0650 – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem rynek ropy może zejść niżej. Póki co bariera 20 USD/brk. na ropie WTI skutecznie się broni. W ocenie analityka Chińczycy chcą wykorzystać tani surowiec, by zwiększyć swoje rezerwy. Chin bacznie obserwują relacje na linii USA-Rosja-Arabia Saudyjska.

– Kluczem obecnie są działania Saudów. Wojna cenowa najprawdopodobniej jeszcze potrwa. Ropa może próbować zejść na nowe dołki. Obecny ruch wzrostowy zostanie raczej zanegowany. Sentyment, który dominuje na rynku ropy nie do końca przekłada się na rynek walut. Nie widać szału, który mógłby pchać waluty oparte o ropę do góry – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here