Cena ropy WTI. Kurs złota oraz srebra.Przed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Cena ropy WTI już osiągnęła poziom 60 dolarów za baryłkę. Poniedziałek rozpoczyna się inaczej niż zwykle, po wczorajszym tweecie Trumpa, na rynkach finansowych, w tym surowcowym, możemy obserwować podwyższoną zmienność. Największe ruchy są widoczne na ropie. Złoto otwiera się również wyraźną luką po weekendzie, w tym wypadku wzrostową. Z kolei srebro nie reaguje w sposób szczególny. Aktualnie złoto znajduje się blisko 0,13% nad kreską. Srebro traci po godzinie 14:00 0,6%. Natomiast w przypadku Oil WTI, możemy obserwować spadek na 1 punkt procentowy, tym samym ponad połowa nocnych spadków został odrobiona. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) ma szansę na wzrosty

Cena złota otwiera się luką wzrostową i dociera do strefy oporowej wynikającej z klasycznej analizy technicznej. Dopiero po wybiciu górą strefy przy 1285,80$, spodziewałbym się przyspieszenia wzrostów. Jeżeli napięta sytuacja na linii USA – Chiny będzie się utrzymywać, to złoto może na tym zyskać, dlatego też jestem bardziej nastawiony na wzrosty, niemniej pozycje długie mają sens dopiero po wybiciu wskazanej strefy.

Cena złota XAUUSD 6 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) możliwa formacja odwrócenia

Cena srebra wyraźnie odbiła pod koniec ubiegłego tygodnia. Aktualnie brałbym pod uwagę dwie strefy. Wsparcie powinny stanowić okolice 14,72$, a opór górne ograniczenie układu Overbalance – 15,20$. Myślę, że jeśli w najbliższych dniach zobaczymy zejście w okolice 14,72$ i pojawi się tam popyt, będzie to dobre miejsce do ewentualnych pozycji długich.

Cena srebra XAGUSD 6 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) w górę po luce spadkowej

Cena ropy WTI zaksięgowała dziś poziom 60$ za baryłkę. W nocy rynek otworzył się dużą luką spadkową, jednak aktualnie możemy obserwować wyraźne odbicie.Pomimo reakcji popytowej, Ropa naftowa znajduje się wciąż 1% pod kreską. Aktualnie strefa 62,15 – 62,45 stanowi kluczowy opór. Dopóki cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa.

Cena ropy naftowej 6 maja 2019


Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here