Naga Markets

 Cena pszenicy w USA dzisiaj oscyluje znów w okolicach 12 USD za buszelPo korekcie spadkowej w poprzednim tygodniu, początek bieżącego tygodnia na rynku pszenicy przynosi powrót do zwyżek. Cena pszenicy w USA dzisiaj oscyluje znów w okolicach 12 USD za buszel, pozostając tym samym w pobliżu tegorocznych maksimów. Największym wsparciem dla notowań pszenicy są obawy o jej podaż.

Produkcja pszenicy w Unii Europejskiej, ma delikatnie spaść

Ukraińskie zasiewy, ze względu na wojnę, są opóźniane, a ich skala jest mniejsza, co oznacza tegoroczny znaczący spadek tamtejszych plonów (ukraińskie ministerstwo rolnictwa wspominało o prawdopodobnym spadku produkcji o około połowę).To sprawia, że z większą uważnością śledzona jest sytuacja w innych krajach produkujących pszenicę – niemniej, problemem jest to, że także tam nie brakuje kłopotów pogodowych. W Stanach Zjednoczonych pojawiły się obawy o podaż pszenicy ozimej, a negatywne nastroje są podsycane przez wolne tempo tamtejszych zasiewów pszenicy jarej.

Notowania pszenicy w USA – dane dzienne
Notowania pszenicy w USA – dane dzienne

Według danych Departamentu Rolnictwa, zasiewy pszenicy jarej są ukończone w zaledwie 49%, co jest gorszym wynikiem nawet od najbardziej pesymistycznych prognoz. Dla porównania – pięcioletnia średnia dla tego okresu wynosi 83%.

Delikatnie ma spaść także produkcja pszenicy w Unii Europejskiej. Według danych MARS, ma ona wynieść o około 2,5% mniej niż w 2021 roku. Obawy związane z plonami w Ukrainie budzą większą presję na solidne zbiory w UE, więc jakiekolwiek informacje o obniżeniu prognoz zwiększają obawy związane z kryzysem żywnościowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen akcje | kurs rubla rosyjskiego | funt kurs | notowania cleon pharma | kryptowaluty | asseco akcje prognozy | usa 500 |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here