Naga MarketsCena pszenicy po 6 latach opuściła trend bocznyPszenica, przełamując barierę 580 centów, opuściła trend boczny, w którym pozostawała od 6 lat. Układ linii średnich kroczących nie pozostawia złudzeń, że popyt przejął kontrole nad kształtowaniem wykresu tego instrumentu.

Cena pszenicy przełamała ważną barierę

Podobne wnioski można wysnuć analizując wskaźnik MACD, który systematycznie zyskuj na wartości. Oscylator RSI, pomimo że już drugi raz zbliżył się do strefy wykupienia, utrzymuje się w fazie wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten układ ma szans pozostać bez zmian tak długo, jak notowania Wheat pozostaną się powyżej 635 centów. Jest to klasyczne wsparcie powstałe jak zamiana ról dotychczasowego oporu na strefę broniona przez posiadaczy długich pozycji. Kończy się czwarty tydzień i każda kolejna świeca dotyka tej wartości, po czym kieruje się do góry. Potwierdza to, że popyt nie próżnuje i ma ochotę na zakończenie korekty w pomarańczowym obszarze i wypchnięcie Pszenicy w stronę ostatniego szczytu.

Ostatnie fazy spadkowe mierzyły od 620 do 700 centów. Bieżąca korekta to 670 centów, czyli dobrze wpisuje się w dotychczasowy schemat. W przypadku rozbudowania sekwencji czarnych świec popyt ma jeszcze  w zanadrzu wsparcie 580 centów. Dotarcie tutaj oddaliłoby w czasie kontynuacje fazy wzrostowej, która ma szanse być kontynuowana przynajmniej do ceny 720 centy. Jest to kolejny wyższy opór, który może zakończyć impuls i rozpocząć tworzenie korekty podobnej do tych opisanych na wykresie.

Podsumowując, posiadacze długich pozycji mają ewidentną przewagę w postaci trendu wzrostowego. Ich „baza” to wsparcie 635 centów, która może być końcem korekty. Przełamanie tej wartości oddali w czasie wzrosty, ale nie musi oznaczać jeszcze zmiany trendu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | analiza dax | blik co to jest | giełda akcje | dax futures notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here