Naga MarketsCena platyny rozpoczyna nowy trend na wykresieDotychczas zielona linia trendu spadkowego wyznaczała bieżący sentyment dla Platinum. Koniec roku przyniósł jej przełamanie, a nawet została ona przetestowana od drugiej strony. Dało to szanse podmiotom nastawionym na spadki do przyznania się do błędu inwestycyjnego.

Cena platyny znajduje się w strategicznym miejscu

Ważnym miejscem jest też cena 1025$.  Przez ostatnie cztery lata był to ważny opór, który dopiero teraz został przełamany na trwałe. Bieżący tydzień to powrót do tej wartości i kontynuacja wzrostów. Ten kierunek wydaj się mieć teraz pierwszeństwo w analizie. Rosnące słupki wskaźnika MACD zdają się to potwierdzać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podobne wnioski można wysnuć, analizując średnie kroczące. Szybsza MA50 od dołu przecina  wolniejsza MA200. To sygnał długoterminowej zmiany nastawienia inwestorów do tego metalu. Najbliższy opór to 1180$, a kolejny znajduje się w odległości 100$ i to na nich należy teraz skupić uwagę.

Notowania platyny

Posiadacze długich pozycji mogą się wspierać czerwoną linią trendu wzrostowego. Pojawienie się lokalnych dołków w zeszłym roku, daje punkty odniesienia do jej narysowanie.

Jedynym sygnałem ostrzegawczym jest rosnący RSI, który wkrótce może dotrzeć do strefy wykupienia. Zwykle jest to sygnał dla podaży do przejęcia kontroli nad strukturami wykresowymi. Może to być zapowiedź zmiany trendu lub pojawienia się korekty wyższego rzędu. W przeszłości  liczyły one do 380$. Takie wielkości mogą zostać zdublowane, ale teraz w kierunku południowym. Wcześniej jednak popyt będzie miał do pokonania dzienne wsparcie 1025$, czyli miejsce, gdzie zakończyły się spadki w tym tygodniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here