Naga MarketsNa początku bieżącego tygodnia notowania palladu kontynuowały wzrosty. Wczoraj cena tego kruszcu na nowo przekroczyła poziom 1800 USD za uncję, tym samym zbliżając się do poziomów historycznych rekordów sprzed niecałego miesiąca.

Dzisiaj rano cena palladu delikatnie spada. Z jednej strony, można to tłumaczyć sytuacją techniczną na wykresie cen tego kruszcu, ponieważ okolice 1800 USD za uncję są obecnie kluczowym poziomem oporu. Z drugiej strony, sprzedającym pomogła sytuacja na szerokim rynku metali szlachetnych, na którym dzisiaj dominuje strona podażowa.

Notowania palladu – dane dzienne
Notowania palladu – dane dzienne

Tymczasem sytuacja fundamentalna na rynku palladu pozostaje korzystna dla strony popytowej. Na globalnym rynku tego kruszcu panuje deficyt, który najprawdopodobniej nie zostanie rychło i na trwale zakończony. Niemniej, warto pamiętać, że obecnie potencjał zwyżkowy notowań palladu jest coraz mniejszy, na co wpływ ma duży udział kapitału spekulacyjnego w ostatnich wzrostach, jak również perspektywy spowolnienia w globalnej gospodarce.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here