Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperPo krótkiej i płytkiej korekcie spadkowej w bieżącym tygodniu, notowania miedzi powróciły do zwyżek. Cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych na nowo przekroczyła poziom 3,50 USD za funt, a tym samym wybiła się na tegoroczne szczyty, będące jednocześnie najwyższymi poziomami od marca 2013 roku.

Wzrosty notowań miedzi są napędzane m.in. przez słabnącego dolara. Indeks USD znajduje się już na najniższych poziomach od 2,5 roku, a w bieżącym tygodniu zniżka wartości dolara była dynamiczna, co pozytywnie przekładało się na ceny metali.

Dodatkowym pozytywnym akcentem na rynku miedzi była wypowiedź jednego z wysokich rangą menedżerów spółki BHP – giganta wydobywczego, zajmującego się m.in. wydobyciem miedzi. Powiedział on bowiem, że produkcja miedzi powinna za 30 lat być dwa razy większa niż obecnie, aby dogonić rosnący popyt na ten surowiec, wynikający z dekarbonizacji i elektryfikacji pojazdów.

Perspektywy dla notowań miedzi na najbliższe lata są korzystne, ponieważ fundamenty rynkowe sprzyjają wyższym cenom surowca. Niemniej, w perspektywie krótkoterminowej istnieje spore zagrożenie korektą ze względu na wyjątkowo dużą aktywność kapitału spekulacyjnego w formowaniu ostatnich zwyżek.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here