Naga MarketsCena miedzi zaczyna nowy rok od wzrostówNotowania miedzi rozpoczęły bieżący rok od zwyżek. Cena miedzi w Stanach Zjednoczonych wczoraj zanotowała już czwartą wzrostową sesję z kolei i przekroczyła poziom 3,70 USD za funt. Dzisiaj strona popytowa nie jest już tak silna, a rano notowania miedzi konsolidują, co nie zmienia faktu, że pierwszy tydzień handlu na w nowym roku zakończy się dla miedzi najprawdopodobniej na dużym plusie.

Cena miedzi nadal rośnie

Notowania miedzi w ostatnich dniach rosły na fali optymizmu, który obserwowany był na szerokich rynkach finansowych. Przejęcie Senatu USA przez Demokratów sprawiło, że inwestorzy oczekują stymulacji fiskalnej na szeroką skalę. Także Fed zapowiada utrzymanie ultraluźnej polityki pieniężnej, aby wspierać gospodarkę USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Długoterminowo, strona popytowa na rynku miedzi jest wspierana przez perspektywy stopniowego ożywienia gospodarki po pandemii. Jednak obecnie rynek miedzi wydaje się już oderwany od fundamentów. Chiński popyt na miedź może w I kw. 2021 r. wyhamować za sprawą tamtejszych obchodów Nowego Roku Księżycowego, jak również obniżonej aktywności przemysłu (chociażby budownictwa) w sezonie zimowym.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

W tym kontekście, dalsze dynamiczne wzrosty notowań miedzi powinny być traktowane jako ryzykowny scenariusz. Obecnie rynek miedzi jest przegrzany, co oznacza, że jest on podatny na korektę spadkową. Oczywiście jeśli optymizm rynkowy się utrzyma na szerokim rynku, to będzie on wspierał również miedź – jednak na scenariusz korekty inwestorzy na tym rynku powinni być przygotowani w kontekście najbliższych kilku tygodni i miesięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here