Naga MarketsCena miedzi z optymistycznymi długofalowymi perspektywamiW ostatnich dniach na rynku miedzi dominowała strona podażowa. Notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych zniżkowały z ubiegłotygodniowych lokalnych maksimów, przekraczających 4,30 USD za funt, do dzisiejszych okolic 4,10-4,15 USD za funt.

Cena miedzi z korzystnymi tendencjami prośrodowiskowymi

Na początku bieżącego tygodnia presję na spadek notowań miedzy wywierała siła amerykańskiego dolara oraz rozczarowujący odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Chinach za luty. Niemniej, długoterminowe perspektywy dla cen tego metalu pozostają korzystne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W bieżącym tygodniu ma miejsce konferencja CERAWeek, poświęcona trendom i wyzwaniom na globalnych rynkach energii. Mimo że to wydarzenie śledzone jest głównie przez inwestorów na rynkach surowców energetycznych, z ropą naftową na czele, to poruszane są na nim kwestie istotne również na rynkach metali przemysłowych.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Dyskusje dotyczą m.in. konieczności coraz większej produkcji energii elektrycznej przy jednoczesnym dążeniu do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W procesie tym potrzebne będzie wykorzystanie dużej ilości miedzi, co sprawia, że tendencje prośrodowiskowe będą korzystnie wpływać na notowania tego metalu w długoterminowej perspektywie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | s&p 500 kurs | cdprojekt kurs | stooq eur pln | kursy kryptowalut |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here