Naga Markets

Cena miedzi wraca do wzrostów. Chiny nie przestraszyły inwestorów? Po wczorajszej zniżce na rynku miedzi, dzisiaj ceny tego metalu powracają do wzrostów. Cena miedzi w USA porusza się obecnie w okolicach 4,15-4,16 USD za funt. Zwyżka jest jednak delikatna, bowiem wśród inwestorów na rynku miedzi obecnie panują mieszane nastroje. Z jednej strony, otworzenie granic Chin tworzy potencjał do wzrostu popytu na wiele surowców. Z drugiej strony, rozczarowujące dane dotyczące PKB pokazują, że dla Chin wyzwaniem może być powrót na ścieżkę dynamicznego wzrostu gospodarczego – co stawia popyt pod znakiem zapytania.

Miedź odrabia straty

W przypadku miedzi warto jednak pamiętać o tym, że najprawdopodobniej to nie popyt, lecz podaż, czyli niskie zapasy metalu oraz obawy związane z potencjałem do zwiększania wydobycia miedzi, to obecnie czynnik najbardziej przekładający się na możliwy wzrost notowań tego metalu.

Notowania miedzi w USA - dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułShopee uciekło z Polski, a Allegro wystrzeliło! Michał Palaczyk, Squaber w Comparic.tv
Następny artykuł[KryptoFelietony #02] Nowy świat bez blockchaina. Czy to w ogóle jeszcze możliwe?
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here