Naga MarketsCena miedzi w USA znów powyżej 3 USD za funtNotowania miedzi w bieżącym tygodniu pną się w górę po wcześniejszej przecenie. Tym samym, cena miedzi w Stanach Zjednoczonych powróciła już do okolic tegorocznych maksimów – ponownie została naruszona psychologiczna bariera na poziomie 3 USD za funt.

Słabość dolara pozytywnie wpływa na ceny miedzi

Wzrostom cen miedzi sprzyja słabość amerykańskiego dolara, która pozytywnie przekłada się na notowania wielu surowców. Pewnym wsparciem są także zapowiedzi ze strony Fed dotyczące determinacji w kwestii wspierania amerykańskiej gospodarki, pogrążonej w kryzysie. USA to jeden z największych na świecie konsumentów miedzi.

Tymczasem z Indonezji napłynęły informacje o zakończeniu strajku w jednej z największych kopalń miedzi na świecie, Grasberg, należącej do koncernu Freeport-McMoRan. Pracownicy kopalni domagali się złagodzenia polityki lockdownu, która doprowadziła do wstrzymania połączeń autobusowych do i z kopalni. Strajk trwał od poniedziałku i doprowadził do wstrzymania działalności operacyjnej kopalni. Niemniej, jego zażegnanie zdejmuje część presji popytowej z cen miedzi.

Warto pamiętać, że mimo ostatnich zwyżek, nad rynkiem miedzi wiszą czarne chmury w postaci osłabionego kryzysem popytu na ten surowiec. O ile dotychczasowa sytuacja jeszcze nie była tragiczna, to pytania budzi przyszła kondycja światowej gospodarki – istnieją bowiem uzasadnione obawy, że okres osłabienia aktywności przemysłowej będzie się przedłużał.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here