Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperTydzień temu notowania miedzi w USA dotarły do tegorocznych maksimów, sięgając okolic 3,20 USD za funt. Niemniej, od tego czasu na rynku miedzi dominuje strona podażowa. Ostatnie kilka sesji na rynku miedzi to czas powolnego, ale systematycznego osuwania się cen miedzi na południe. Obecnie cena miedzi w USA oscyluje w okolicach 3,06-3,07 USD za uncję.

Patrząc na rynek miedzi szerzej, notowania tego metalu poruszają się w trendzie wzrostowym od drugiej połowy marca, a więc od siedmiu miesięcy. Stronie popytowej na rynku tego metalu sprzyjało kilka czynników, wśród których jednym z najważniejszych był solidny popyt na miedź w Chinach w ostatnich miesiącach. Dodatkowo, pozytywnym impulsem dla cen miedzi okazały się problemy z ciągłością wydobycia tego surowca w niektórych kopalniach w Ameryce Południowej. Obawy o produkcję miedzi, zwłaszcza w kluczowym Chile, mogą się utrzymywać, dopóki rozprzestrzenia się pandemia.

Warto jednak wspomnieć, że powyższe czynniki znane są inwestorom już od dłuższego czasu, więc siła ich oddziaływania powoli słabnie, a to oznacza, że cenom miedzi trudno będzie się wspiąć na nowe tegoroczne szczyty bez kolejnego impulsu sprzyjającego stronie popytowej.

Nie można zapominać także o tym, że miedź, jako metal silnie powiązany z koniunkturą, pozostaje wrażliwy cenowo na informacje związane z wyborami prezydenckimi w USA, wizją tamtejszego kolejnego pakietu stymulacyjnego, czy też oczywiście z doniesieniami dotyczącymi pandemii.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here