Naga MarketsCena miedzi w USA najwyższa od ponad dwóch latNotowania miedzi w Stanach Zjednoczonych mają za sobą wzrostowy tydzień. Dobre nastroje nie opuszczają inwestorów także na początku bieżącego tygodnia – cena miedzi w USA porusza się dzisiaj rano w okolicach 3,10 USD za funt, czyli blisko piątkowego zamknięcia. Są to najwyższe poziomy notowań miedzi od czerwca 2018 roku, czyli od ponad dwóch lat.

Notowania miedzi na dwuletnich maksimach

Notowania miedzi nadal zwyżkują na fali zaskakująco dobrych danych makro, które pojawiły się w Chinach w poprzednim tygodniu, a które pozytywnie wpłynęły na oczekiwania dotyczące popytu na miedź. Państwo Środka generuje bowiem około połowy globalnego popytu na ten metal. Dodatkowym wsparciem dla cen miedzi była słabość amerykańskiego dolara, która sprzyjała wzrostom cen surowców.

Niemniej, utrzymanie zwyżek cen miedzi w kolejnych tygodniach może być dla strony popytowej wyzwaniem. Popyt na miedź ze strony Chin w obliczu coraz wyższych cen tego metalu może powoli słabnąć, a sytuacja na wykresie USD w dużej mierze będzie zależeć od trudnych do przewidzenia czynników, takich jak rozwój pandemii czy też sytuacja w amerykańskiej polityce w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here