Naga MarketsNotowania miedzi dzisiaj pną się w górę, mimo negatywnego wpływu, jaki na surowce ma rosnąca wartość amerykańskiego dolara. Cena tego surowca w USA utrzymuje się powyżej 4 USD za funt.

Wynika to m.in. z danych dotyczących handlu zagranicznego Chin za marzec, które pojawiły się dzisiaj. Były one ogólnie optymistyczne, zwłaszcza w kontekście importu surowców do Państwa Środka.

Import miedzi do Chin w marcu znalazł się na poziomie 552,3 tys. ton, co jest wynikiem o 25% większym niż w marcu 2020 r. Natomiast w całym I kwartale br. import miedzi do Chin wyniósł łącznie 1,44 mln ton, czyli o 11,9% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Chiny to największy na świecie konsument miedzi. Stabilny, duży popyt na ten metal w tym kraju ma więc ogromny wpływ na ceny surowca. Oczekiwania dotyczące tempa ożywienia gospodarki chińskiej po pandemii nadal są optymistyczne, a to jest czynnik potencjalnie wspierający notowania miedzi.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cena | cd projekt | kurs ropy | dolar kurs online | cena złotówki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here