Naga Markets

Cena miedzi spada w bieżącym tygodniu. Niepokojąco niskie zapasy surowca na świecieNotowania miedzi rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki. Niemniej, cena tego metalu w USA dzisiaj delikatnie odbija w górę i znajduje się obecnie w rejonie 3,36 USD za funt. Ruch ten wpisuje się w średnioterminowy trend boczny na rynku miedzi.

Notowania miedzi w dół w bieżącym tygodniu

Biorąc pod uwagę siłę dolara i nieustające obawy związane z globalną recesją oraz sytuacją gospodarczą Chin, notowania miedzi radzą sobie relatywnie dobrze. Wynika to głównie z obaw związanych z podażą tego metalu w kolejnych latach.

Nawet obecnie sytuacja podażowa na rynku miedzi budzi konsternację. Mimo spowolnienia dynamiki popytu na ten metal, zapasy miedzi utrzymują się na niepokojąco niskich poziomach.

Według informacji przekazanych przez Reuters, w ciągu zaledwie nieco ponad tygodnia dostępność miedzi w magazynach monitorowanych przez londyńską LME zmniejszyła się aż o połowę. To z kolei wynika z większego zapotrzebowania na miedź w Chinach, gdzie z kolei w ostatnim czasie znacząco spadła ilość metalu przechowywanego w magazynach monitorowanych przez szanghajską ShFE.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Mimo wciąż utrzymującej się dużej produkcji miedzi rafinowanej w chińskich hutach, Państwo Środka generuje duże zapotrzebowanie na miedź ze względu na chęć odbudowania swoich zapasów. We wcześniejszych miesiącach były one bowiem zużywane w obliczu wysokich cen miedzi na światowym rynku.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNotowania ropy naftowej odrabiają straty. Polityczne zagrywki na rynku surowca
Następny artykułJapoński jen ponownie słabnie. Kurs USD/JPY był dziś najwyżej od 1990 roku
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here