Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperStrona popytowa na rynku miedzi póki co się nie poddaje. Na początku bieżącego tygodnia notowania miedzi w USA oscylują w okolicach 3,07 USD za funt, czyli niedaleko tegorocznych maksimów.

Notowania miedzi w USA oscylują w okolicach 3,07 USD za funt

Stronie popytowej na rynku miedzi dzisiaj sprzyja słabość amerykańskiego dolara. O ile USD miał ostatnio próby odbicia się w górę, to na razie nie okazały się one trwałe. W rezultacie, zyskują na tym kupujący na rynkach metali, w tym miedzi.

Na razie inwestorzy nie zareagowali istotnie na słabe dane dotyczące chińskiego PKB w III kwartale. Chiny to największy konsument miedzi na świecie i to właśnie tam znajduje się przeważająca część hut miedzi. Niemniej, równowagą dla tych gorszych od oczekiwań danych okazały się nadzieje na kolejny pakiet stymulacyjny w Stanach Zjednoczonych – czyli kraju również generującym ogromny popyt na metale przemysłowe.

Na razie nastroje inwestorów na rynku miedzi są mieszane, ponieważ na rynku obecnie dobre informacje nieustannie przeplatają się z tymi słabymi. Na rynku miedzi pandemia wywołuje z jednej strony osłabiony popyt, ale z drugiej strony, pewne utrudnienia w wydobyciu miedzi. W tym chaosie najistotniejsze jest jednak to, że jeśli restrykcje związane z pandemią będą się utrzymywać, to nastawienie risk-off powinno powstrzymywać ceny miedzi przed dalszymi wzrostami.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here