Naga MarketsCena miedzi pokona 3 dol. za funt? Najwyższe poziomy od kwietnia 2019 r.Wczorajsza sesja na rynku miedzi była niezwykle emocjonująca. Notowania tego metalu chwilowo wybiły się ponad poziom 2,99 USD za funt, rozbudzając nadzieje na próbę przekroczenia psychologicznej bariery na poziomie 3 USD za funt.

Rekordowy import miedzi do Chin w czerwcu

Niemniej, w późniejszej części sesji nastroje na rynku miedzi się wyraźnie pogorszyły. Wynikało to m.in. z ponownego wzrostu napięć politycznych na linii USA-Chiny w wyniku komentarzy Mike’a Pompeo, dotyczących kwestii Morza Południowochińskiego. Ponadto, samo dotarcie do ważnego poziomu technicznego oporu sprzyjało odreagowaniu spadkowemu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem dzisiaj rano notowania miedzi powracają do zwyżek. Wynika to m.in. z informacji dotyczących rekordowego importu tego surowca do Chin w czerwcu. W poprzednim miesiącu import miedzi do Chin wyniósł bowiem prawie 656,5 tysięcy ton, co jest najwyższym wynikiem w historii.

Za wzmożony import miedzi odpowiadały m.in. niskie ceny surowca na globalnym rynku oraz ożywienie w chińskim przemyśle po pierwszej fali koronawirusa. Dodatkowym impulsem do zwiększenia importu były korzystne warunki arbitrażu na globalnym rynku miedzi, bowiem surowiec importowany spoza kraju był tańszy niż surowiec kupowany lokalnie.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here