Naga MarketsCena miedzi odnotowała dobry rokNotowania miedzi w tym tygodniu znajdują się pod delikatną presją podaży. Cena miedzi w Stanach Zjednoczonych z rejonu 3,60 USD za funt na początku bieżącego tygodnia osunęła się do obecnych 3,51-3,52 USD za funt.

Cena miedzi z dobrymi wynikami

Stronie podażowej na rynku miedzi dzisiaj sprzyjają dane, które pojawiły się w Chinach – a mianowicie, rozczarowujące odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług za grudzień wg CFLP. Fala odczytów PMI, w tym także kolejnych dla Chin, zacznie się jednak tuż po Nowym Roku i wtedy też może mieć istotny wpływ na ceny miedzi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, mimo zniżki notowań miedzi w ostatnich dniach, nie ulega wątpliwości, że dla cen miedzi był to dobry rok, zakończony na solidnym plusie. Stopa zwrotu na rynku miedzi na londyńskiej LME pokonała stopy zwrotu z inwestycji w pozostałe metale przemysłowe, takie jak cynk, nikiel, cyna, aluminium czy miedź.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

2021 rok także zapowiada się dla miedzi obiecująco. Istnieje duża szansa, że szczepionka na Covid-19 pozwoli na okiełznanie rozwoju pandemii w przyszłym roku, a gospodarka zacznie powoli podnosić się po szoku zaserwowanym przez koronawirusa w ostatnich miesiącach. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, to prawdopodobnie popyt na miedź będzie rósł, zwłaszcza w Chinach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here