Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperNotowania miedzi nie przestają piąć się na północ. W poprzednim tygodniu zwyżka cen tego metalu wyraźnie przyspieszyła i nie zatrzymuje się dzisiaj rano. Poniedziałkowa sesja przynosi wycenę miedzi w Stanach Zjednoczonych na poziomie 3,46-3,50 USD za funt, co oznacza najwyższe ceny tego metalu od marca 2013 roku, a więc od prawie ośmiu lat.

Cena miedzi w okoliocach 3,46-3,50 USD za funt

Zwyżka notowań miedzi to przede wszystkim efekt nastawienia risk-on, które przetacza się przez globalne rynki finansowe w związku z optymistycznymi doniesieniami dotyczącymi kolejnych szczepionek na Covid-19. Inwestorzy liczą na to, że szczepionka już w najbliższych miesiącach istotnie przełoży się na opanowanie liczby zachorowań i stopniowy powrót globalnej gospodarki do normalnego funkcjonowania. Dodatkowym wsparciem dla notowań miedzi jest słabość amerykańskiego dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym entuzjazmie warto jednak pamiętać o czynnikach ryzyka, które mogłyby doprowadzić do wyraźnej korekty cen miedzi. Najważniejszym z nich jest wyjątkowo duża liczba otwartych długich pozycji spekulacyjnych na rynku tego metalu. W ostatnich tygodniach inwestorzy finansowi zwiększali swoje zaangażowanie na rynku miedzi, wypychając notowania tego surowca do strefy wykupienia. Ryzyko korekty rośnie więc z każdą wzrostową sesją.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here