Naga MarketsCena miedzi coraz bliżej 4 USD za funtNotowania miedzi nie przerywają dobrej passy. Wczoraj cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wystrzeliła w górę o ponad 2%, a dzisiaj kontynuuje dynamiczną zwyżkę i obecnie przekracza już poziom 3,97 USD za funt.

Cena miedzi kontynuuje wzrosty

Oznacza to, że cena miedzi w Stanach Zjednoczonych zbliżyła się już do ważnej psychologicznej bariery na poziomie 4 USD za funt – powyżej której notowania miedzi poruszały się ostatnio jesienią 2011 roku, a więc prawie dekadę temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwyżka notowań miedzi jest związana przede wszystkim z powrotem Chin na globalne rynki finansowe po tygodniowych obchodach Nowego Roku Księżycowego. Chiński popyt na miedź nadal pozytywnie zaskakuje – a jednocześnie budzi niepokój, bowiem przyczynia się to szybszego od oczekiwań spadku globalnych zapasów miedzi.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Miedź była jednym z inwestycyjnych hitów 2020 roku. Po dynamicznym tąpnięciu notowań tego metalu w I kwartale ub.r., późniejsze miesiące przyniosły dynamiczny i niemal nieprzerwany ruch wzrostowy, który kontynuowany jest w bieżącym roku. Jest on napędzany przez oczekiwania ożywienia globalnej gospodarki po pandemii, zapowiedzi programów stymulacyjnych, słabość amerykańskiego dolara oraz utrzymujący się duży popyt ze strony Chin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | cd projekt kurs | spółki gpw | pgnig notowania | płatność blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here