Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperSpadek wartości dolara amerykańskiego w poprzednim tygodniu zapewnił impuls wzrostowy na rynku miedzi. Notowania tego metalu dzisiaj rano poruszają się w okolicach ubiegłotygodniowego zamknięcia, w rejonie 3,16 USD za funt.

Notowania miedzi w rejonie 3,16 USD za funt

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że notowaniom miedzi może być trudno wybić się na nowe szczyty cenowe. Chociaż niska wartość USD sprzyja kupującym, to zwyżki będą ciężkie do utrzymania bez wsparcia ze strony Chin. Popyt na miedź ze strony Państwa Środka nadal jest solidny, ale widać, że powoli traci on swoją wcześniejszą dynamikę.

W październiku import miedzi do Chin znalazł się na poziomie 618,1 tys. ton. To o 14,4% mniej niż we wrześniu. Niemniej, to wciąż wyraźny, bo ponad 43-procentowy, wzrost w stosunku do października poprzedniego roku. Chiny we wcześniejszych miesiącach wykorzystywały możliwość arbitrażu na globalnym rynku miedzi (import stał się wyjątkowo opłacalny) oraz ogólny spadek cen tego metalu na globalnym rynku. Niemniej, oba te czynniki powoli odchodzą do przeszłości, więc presja na wyższe ceny miedzi może maleć w kolejnych tygodniach.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here