Naga MarketsCena kukurydzy w USA znów przy tegorocznych szczytachNowy tydzień na rynku kukurydzy rozpoczął się od dynamicznej zwyżki. Cena tego zboża w Stanach Zjednoczonych pięła się wyraźnie w górę w poniedziałek i wtorek, a dzisiaj rano utrzymuje się powyżej poziomu 5,30 USD za buszel i, tym samym, porusza się w okolicach tegorocznych maksimów.

Cena kukurydzy wspierana wzmożonym popytem ze strony Chin

Stronie popytowej na rynku kukurydzy sprzyja nadal spory popyt na to zboże ze strony Chin. Wczoraj amerykański Departament Rolnictwa (USDA) ogłosił transakcję sprzedaży 1,36 mln ton kukurydzy z USA do Chin. To największa sprzedaż kukurydzy od lipca 2020 r. (kiedy to wyniosła ona aż 1,937 mln ton) oraz piąta największa sprzedaż tego zboża z USA w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Notowania kukurydzy już od wielu miesięcy są wspierane przede wszystkim doniesieniami o wzmożonym popycie na to zboże ze strony Chin. Państwo Środka w poprzednim roku uzupełniało swoje zapasy zbóż w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa żywnościowego wewnątrz kraju.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc kurs | wykres kryptowalut | kurs baryłki ropy | kurs ropy brent | sytuacja na giełdzie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here