Naga MarketsCena kukurydzy systematycznie rośnie w ostatnich tygodniachNotowania kukurydzy w ostatnich tygodniach pokazują siłę – cena tego zboża systematycznie rośnie, a w ostatnich dniach porusza się w okolicach wieloletnich maksimów, czyli w przypadku amerykańskich notowań kukurydzy, w rejonie 5,80-5,95 USD za buszel.

Cena kukurydzy pokazuje swoją siłę

Wczoraj ciekawe informacje dotyczące rynku kukurydzy pojawiły się w raporcie grupy Unica. Według tej publikacji, w 2020 roku ilość wyprodukowanego z kukurydzy etanolu w Brazylii wzrosła o 58% w porównaniu do roku wcześniej. W tym roku oczekiwany jest wzrost o kolejne 25%. W rezultacie, już około 9% etanolu w Brazylii jest produkowane z kukurydzy. Reszta – czyli nadal zdecydowana większość – jest produkowana z trzciny cukrowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Brazylia generuje więc coraz większy popyt na kukurydzę w celach nie spożywczych, lecz energetycznych. Niemniej, produkcja etanolu z kukurydzy będzie w najbliższym czasie pod wpływem dwóch czynników, które mogą ją ograniczyć. Pierwszym z nich jest potencjalnie ograniczona dostępność kukurydzy w obliczu dużego popytu także w innych częściach świata – a drugim są zamiary rządu Brazylii w zakresie kontrolowania cen paliw.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro on line | gbp online | kurs krypto | notowania dolara | notowania ropy brent |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here