Naga MarketsCena kukurydzy najniżej od lat! To dobry czas na zakup?Akcje, obligacje, waluty, surowce, kryptowaluty – wszystkie te rynki mają jedną wspólną cechę, pozwalają inwestować i pomnażać kapitał. Nie każdy z nich daje jednak możliwość osiągnięcia takiej samej stopy zwrotu. Licząc od początku lipca 2014 r. cena Bitcoina wzrosła o niemal 1400%, notowania indeksu S&P 500 o niemal 60% a cena złota o niespełna 30%. W tym samym czasie cena kukurydzy spadła o niemal 24%.

  • Rynek kukurydzy od blisko sześciu lat porusza się w trendzie horyzontalnym
  • Cena kukurydzy testuje dolne ograniczenie konsolidacji
  • Cena kukurydzy z potencjałem krótkoterminowych wzrostów

Cena kukurydzy na jednym z najniższych poziomów od 14 lat

Spoglądając na notowania kukurydzy zauważymy, że notowania tego surowca poruszają się od blisko sześciu lat w trendzie horyzontalnym między 3,05 a 4,20. Wskutek trwającej od czerwca 2019 r. a więc od dokładnie roku deprecjacji, rynek ten osunął się od górnego do dolnego ograniczenia wspomnianej formacji, gdzie w maju ponownie pojawiła się reakcja popytowa. Warto zwrócić uwagę, że jest to jeden z najniższych poziomów od października 2006 roku. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby więc otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydaje się nawet rejon 4,20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na interwał tygodniowy dostrzec możemy jednak, że na drodze do tak dużych wzrostów stoi niezwykle istotny opór w wysokości 3,32. Biorąc pod uwagę, że znajduje się on w okolicy mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, nie można wykluczyć, że w jego okolicy nie pojawi się przypadkiem większa reakcja podażowa, która mogłaby zatrzymać dalszą aprecjację.

Okazuje się więc, że o ile aprecjacja na przestrzeni najbliższych dni wydaje się stosunkowo realna, o tyle większe wzrosty w horyzoncie kilku miesięcy stoją już pod sporym znakiem zapytania.

Na krótkoterminową aprecjacją przemawiać może także obecna sytuacja techniczna na interwale dziennym, gdzie dostrzec można, iż wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek pokonał lokalny opór w wysokości 3,19, który obecnie re-testuje jako wsparcie. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do inwestowania

Autor poleca także:

invest

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDuże banki: Złoto wzrośnie powyżej 2000 USD za uncję. Niska płynność nie wyklucza korekty
Następny artykułEBC zwiększa PEPP o 600 mld. Kurs euro najwyżej od 3 miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here