Naga MarketsRynek surowcowy w Ameryce kolejny tydzień z rzędu prezentuje mieszane lub wręcz niekorzystne dane odnośnie zasiewów najpopularniejszych produktów uprawnych. Z trendu tego wyłamuje się jednak kukurydza, której cena przy okazji osiąga 3-letnie minima. Więcej na ten temat w programie Surowcowe.info, gdzie gościem Bogusza Kasowskiego był Filip Kondej, analityk XTB.


4,30 USD za buszel kukurydzy. Najwyższe ceny od czerwca 2016 roku

Notowania kukurydzy mają za sobą trzy tygodnie dynamicznych wzrostów, które pozwoliły wybić zeszłoroczne maksima oraz zwiększyć cenę o ponad dolara za jeden buszel. W odróżnieniu od innych rynków surowcowych, gdzie w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi nie wszystkie rejony upraw zostaną zasiane, kukurydza może liczyć na relatywnie dobrą koniunkturę, co przekłada się na wzrost cen:

Podczas dzisiejszej sesji Grupa Fiat-Chrysler podaje do mediów, że propozycja połączenia koncernów trafiła już do francuskiego Renault. Dwa giganty łącząc się ze sobą miałby rzucić wyzwanie obecnym liderom rynku – m.in koncernom Volkswagen AG oraz Toyota. Według włosko-amerykańskiego Fiata Chrysler, obie grupy po połączeniu będą stanowić numer trzy światowego koncernu samochodowego. Teraz czas na decyzję po stronie francuskiej marki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here