Naga MarketsPoczątek tygodnia przynosi kontynuację dużej zmienności jeżeli chodzi o ceny kukurydzy na światowych rynkach. Po teście poziomu 4,5 USD, surowiec dynamicznie się osuwa, negujący zyski z końcówki wcześniejszego tygodnia. Więcej na ten temat oraz kondycji rynku surowcowego w programie Surowcowe.info, którego gościem specjalnym był Michał Stajniak, analityk XTB.


Kukurydza – co dalej z notowaniami surowca?

„Wydaje mi się, że mamy grę farmerów pod prognozy upałów w Stanach Zjednoczonych. Dane WASDE pokazały zupełnie co innego niż oczekiwał rynek, w tym wzrost zapasów końcowych na poprzedni sezon. Farmerzy ze względu na wysokie temperatury przestali w pewnym momencie sprzedawać kukurydzę oczekując wyższych cen pod koniec lata lub pod koniec zbiorów” – tłumaczy analityk XTB. Jego zdaniem ostatnie wzrosty cen kukurydzy i utrzymywanie się na historycznych maksimach nie powinno martwić inwestorów w dłuższym terminie.

Notowania kukurydzy konsolidują na wysokości poziomów, które rynek ostatni raz obserwował niemal 5 lat temu. Dolną granicę wspomnianej konsolidacji wyznaczają minima z czerwca oraz lipca tuż nad okrągłym poziomem 4 dolarów:

Notowania kukurydzy D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here