Naga MarketsCena kukurydzy cały czas w górę, pomaga słabszy dolarOstatnie cztery tygodnie na instrumencie Corn nie pozostawiają złudzeń, kto decyduje o kształcie wykresu. Ostatnie dwa dni to jeszcze większa aktywność popytu lub brak strony podażowej.  Dziś posiadacze długich pozycji próbują przełamać tygodniowy opór 525 centów opisywany w ostatni komentarzu https://www.mforex.pl/mnews/#/market/single-news/62062?query=corn.

Na interwale dziennym widać, że cena jest powyżej pomarańczowej strefy

Warto jednak poczekać na piątkowe zamkniecie, aby upewnić się, czy popyt zdoła na trwałe pokonać ten obszar.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trend wzrostowy opiera się na serii wyższych dołków. Rozpatrując to zjawisko z poziomu wykresu D1 warto zwrócić uwagę na równą cenę 5$. Powrót w te okolice i utworzenie dołka na poziomie 500 centów należałoby uznać za szybki powrót do wzrostów.

Analiza interwału W1 podaje niższą wartość, bo 460 centów. Często po silnym i długim impulsie, a z takim mamy do czynienia, tworzy się proporcjonalna korekta. Warto dodać, że od startu z poziomu 3$ posiadacze długich pozycji nie pozwolili na przecenę, którą można by zmierzyć zniesieniem kontratakującym.

Wszystkie oscylatory poszybowały do góry i znajdują się w skaranie wysokich wartościach, co potwierdza wykupienie rynku, choć patrzeć na wykres to wydaje się to oczywiste.
Trwałe przełamanie oporu 525 centów, otwiera drogę do kolejnej bariery podażowej, znajdującej się na poziomie 6$.


Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCo dalej z randem południowoafrykańskim?
Następny artykułEuro i funt bliskie magicznego poziomu – 13.01.2021
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here