Naga MarketsZachowanie cen kontraktów terminowych na ropę naftową było dziś bardzo ciekawe. Cena ropy naftowej początkowo spadała. O godzinie 17.00 zaprezentowane zostały dane o poziomie zapasów cen ropy naftowej w USA. Początkowa reakcja była bardzo negatywna.

O godzinie 17.00 cena kontraktów na ropę kształtowała się na poziomie 45,77. Po podaniu danych o zapasach ceny ropy naftowej w USA ceny kontraktów na ropę spadały i w pewnym momencie w pewnym momencie o godz. 17.57 osiągnęły poziom 47,25. Od tego momentu zaczęły się wzrosty. W rezultacie na przestrzeni całego dnia cena kontraktów terminowych na ropę wzrosła.

ROPA NAFTOWA:

ROPA1

W tym momencie należy odwołać się do pewnej wypowiedzi naszego rodaka z Kanady Edwarda Twardusa, który inwestował kiedyś na rynku kawy (prawdopodobnie po prostu na rynku kontraktów terminowych na kawę).

Edward Twardus wspominał kiedyś (w książce ,,Wielka gra” z 1994 roku), że na początku pewnego dnia napłynęły złe wiadomości fundamentalne na temat rynku kawy, cena kawy spadła, ale po chwili zaczęła rosnąć aż zakończyła dzień ,,na plusie”. W tym momencie Edward Twardus pomyślał: ,,obserwuj kawę !”.

Można powiedzieć, że w tym momencie można było pomyśleć (idąc tokiem rozumowania Edwarda Twardusa) ,,skoro złe wiadomości nie ściągnęły cen ropy naftowej w dół (bo zakończyła dzień ,,na plusie”) to możliwe, że jak pojawią się wiadomości dobre to tym bardziej ropa naftowa pójdzie w górę !”.

Wzrost cen surowców jest z reguły dobrze przyjmowany na wschodzących rynkach akcji. Możliwe, że to pomoże także WIG-owi 20 w dalszych wzrostach.

Sławomir Kłusek https://analizy-rynkowe.pl/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here