Naga MarketsW ostatnich dniach notowania kawy arabica w Stanach Zjednoczonych spadły z powrotem poniżej poziomu 100 centów za funt. To okolice tegorocznych minimów cenowych. Wśród wielu inwestorów panuje przekonanie, że poziomy te są już atrakcyjne do zawierania długich pozycji – jednak nie ulega wątpliwości, że fundamenty rynku kawy nie sprzyjają stronie popytowej.

  • Notowania kawy w czerwcu osuwają się poniżej granicy 100 centów za funt
  • Ostatni raz za kawę płacono tak niewiele w październiku ubiegłego roku, po czym rozpoczął się dynamiczny rajd na północ
  • Czy to dobry moment na zakup popularnego towaru?

Na początku czerwca pojawiły się informacje o spadku eksportu kawy w maju o 23% w ujęciu rdr do najniższego poziomu od ponad roku. Niemniej, tego typu miesiące pojawiają się na rynku tego surowca cyklicznie, a niski eksport wiąże się przede wszystkim z niewielką dostępnością dobrej jakości surowca w magazynach, opróżnianych przed pojawieniem się partii kawy z kolejnego sezonu.

Tak również jest tym razem. W Brazylii oczekiwana jest niemal rekordowa produkcja kawy w bieżącym roku. Obecnie zbiory są ukończone mniej więcej w jednej czwartej, więc większość surowca dopiero pojawi się na rynku w kolejnych tygodniach. Mimo obaw o małą dostępność siły roboczej w wyniku restrykcji powiązanych z pandemią, wiele wskazuje na to, że zbiory będą przeprowadzone bez większych zakłóceń.

Notowania kawy arabica w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here