Naga Markets

Cena kawy arabica znów znajduje się na wieloletnich szczytachStrona popytowa na rynku kawy jest wyjątkowo silna. Po niezbyt głębokiej korekcie spadkowej w ostatnich dniach listopada, cena kawy wróciła do trendu wzrostowego, który w ostatnich dniach wręcz przyspieszył. Obecnie notowania kawy arabica w Stanach Zjednoczonych oscylują już w okolicach 2,50 USD za funt, czyli znajdują się na najwyższych poziomach od 2014 roku.

Cena kawy arabica kontynuuje wzrosty

Zwyżkom cen kawy nieustannie sprzyjają obawy o jej podaż, zwłaszcza w Brazylii, czyli kraju będącym największym producentem kawy na świecie. Nadal utrzymują się problemy z dostawami kawy do brazylijskich portów, co powoduje opóźnienia w eksporcie. Także niekorzystna pogoda w tym kraju sprawiła, że oczekiwania związane z produkcją kawy w kolejnym roku są mniejsze niż wcześniej.Notowania kawy arabica w USA – dane dzienne
Notowania kawy arabica w USA – dane dzienne

Podobna sytuacja panuje zresztą również na rynku kawy robusta. Największy producent tego gatunku kawy, Wietnam, mierzy się z ulewnymi deszczami utrudniającymi zbiory, jak również z brakiem rąk do pracy przy uprawach kawy, wynikającym z pandemii.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here