Naga MarketsCena gazu ziemnego znajduje się w okolicach tegorocznych szczytówOstatnie tygodnie na rynku gazu ziemnego przynoszą prawdziwą huśtawkę nastrojów inwestorów. Po spektakularnych zwyżkach cen gazu we wrześniu i w pierwszych dniach października, później cena tego surowca odnotowała równie dynamiczną przecenę – po to, by w ostatnich dniach powrócić do wyjątkowo dynamicznych wzrostów.

Cena gazu ziemnego kontynuuje zwyżkę

Wczoraj cena gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych zwyżkowała o ponad 11% oraz powróciła ponad poziom 6 USD za mln BTU, czyli na najwyższe poziomy od niemal trzech tygodni, a jednocześnie, w okolice tegorocznych maksimów. Dzisiaj rano notowania gazu poruszają się w rejonie wczorajszego zamknięcia.Przyczyną zwyżek cen gazu ziemnego są głównie prognozy pogody. Po obiecującym początku jesieni, w ostatnich dniach pojawiły się prognozy niższych temperatur powietrza w Stanach Zjednoczonych, które z pewnością przełożą się pozytywnie na popyt na gaz ziemny w celach grzewczych. Dodatkowej dynamiki wczorajszemu ruchowi cen dodały działania inwestorów finansowych, zamykających krótkie pozycje na rynku gazu.

Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne
Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne

Warto jednak zaznaczyć, że o ile sytuacja na rynku gazu w USA jest trudna, to sytuacja na innych kontynentach – w tym w Europie oraz Azji – jest jeszcze trudniejsza pod kątem niewielkich zapasów tego surowca.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here