Naga MarketsCena gazu z korektą. Analiza techniczna notowań NATGASOstatnio kiedy pisałem o rynku NATGAS, to jego cena wynosiła 4.07$. Wymieniłem tam kilka liczb, które przywołam po raz kolejny, gdyż zyskały potwierdzenie na wykresie. Na pierwszy plan wychodzi wsparcie 3.80$.

Cena gazu odnotowała spadek

To z tego miejsca rozpoczęły się bieżące wzrosty tego surowca. O ile sam ruch ma podłoże polityczno-fundamentalne, to dało się go opisać przy użyciu języka analizy technicznej.Być może tego nie widać na tygodniowym wykresie, ale opór 4.45 zatrzymał wzrosty na jeden dzień, po czym został przełamany. Tym samym otworzyła się droga do trzeciej liczby z ww. analizy, czyli 4.90$. Aktualna cena High to 4.77$, czyli bardzo blisko tej wartości. Trzy lata temu po spektakularnym rajdzie popytu, to właśnie z tego miejsca nastąpiło załamanie, które zatrzymało się dopiero poniżej 3$.

Notowania gazu
Notowania gazu

Nie ma co ukrywać, że układ wskaźników pod wykresem wskazuje na pewne podobieństwa z tamtego okresu. Oscylator relatywnej siły od dłuższego czasu znajduje się w strefie wykupienia. MACD jest tak wysoko, że aby znaleźć odpowiednik, to trzeba sięgnąć do roku 2008.

Pewną podpowiedzią, co do przyszłości tego instrumentu, będzie zachowanie inwestorów po powrocie do żółtej strefy. Jeżeli pojawią się chętni na dalsze zakupy, to trend będzie kontynuowany, w przeciwnym przypadku warto przywołać po raz kolejny cenę 3.8$.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here