Naga MarketsCena ethereum wzrosła od 26 czerwca br. o ponad 36 proc. Zany analityk uważa, że w najbliższym czasie może ona podskoczyć jeszcze o kolejne 40 proc., do czego przyczynić miałby się przejście ETH z dotychczasowego, energochłonnego konsensusu proof-of-work (PoW) na bardziej skalowalny i tańszy proof-of-stake (PoS).

ETH zyskuje względem BTC

Michaël van de Poppe prognozuje, że ethereum będzie w nadchodzących tygodniach “gwałtownie wzrastać” w stosunku do bitcoina. Dostrzega on bowiem, że notowania pary ETH/BTC wybiły w ostatnim czasie powyżej 0,063 BTC. Strefa ta w jego ocenie odegrała kluczową rolę w utrzymaniu byczego nastawienia rynku podczas załamania, które obserwowaliśmy w drugiej połowie maja br. Służyła ona także jako istotny opór podczas wcześniejszych wzrostów na początku maja br.Analityk wskazał, że tak długo jak kurs ETH utrzymywać się będzie powyżej 0,063 BTC, tak długo oczekiwać będzie jego dalszych wzrostów w okolice 0,075 BTC.

Dostrzega on także, że mimo niedawnych spadków, cena ETH wzrosła od początku roku w stosunku do BTC o ponad 160 proc. W jego ocenie, ma to związek z euforią z przejściem ETH z PoW na PoS.

Przypomnijmy, że projekt uruchomił pierwszą fazę, zwaną fazą 0 lub Beacon Chain, w grudniu 2020 roku. Wprowadziła ona tak zwaną architekturę sieci sharded do blockchaina Ethereum.

Sharding to technika skalowania, która dzieli sieć Ethereum na różne grupy (zwane shardami). Następnie przypisuje węzły do każdego shardu. Węzły te muszą monitorować i sprawdzać poprawność swoich shardów, eliminując w ten sposób konieczność zatwierdzania każdej transakcji przez każdy węzeł, co ma miejsce w przypadku obecnego konsensusu proof-of-work.

Kolejną fazą, która przybliża Ethereum do proof-of-stake jest EIP-1559, znany również jako London hard fork. Aktualizacja proponuje zastąpienie modelu opłat Ethereum “first-price auction” podstawową opłatą sieciową, modyfikowalną zgodnie z zapotrzebowaniem sieci. Ma to rozwiązać problem wyższego gazu i opłat transakcyjnych w blockchainie oraz uczynić ETH tokenem deflacyjnym poprzez spalenie bazowej opłaty sieciowej.

To właśnie z tego powodu, analitycy i inwestorzy widzą ogromny potencjał wzrostowy na rynku ethereum. Uważają oni bowiem, że zmniejszająca się podaż ETH w obiegu w stosunku do rosnącego popytu sprawiłaby, że stałby się on bardziej wartościowy niż obecnie.

Dodatkowo, CryptoQuant, firma analityczna z Korei Południowej zajmująca się kryptowalutami, odnotowała rosnące zachowania związane z trzymaniem ETH przez hodlerów. Rezerwy ETH na giełdach osiągnęły bowiem w poniedziałek najniższy poziom od 2,5 roku.

– Wyczerpanie Ether na giełdach przyczyni się do niedoboru w obiegu, który może mieć pozytywny wpływ na cenę – wyjaśnił Yuriy Mazur, szef działu analizy danych w CEX.IO Broker.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw kurs | giełda jsw | akcje spółek giełdowych | develia kurs | frank kurs | kruk akcje | notowania budimex | brokerzy forex polska |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułColumbus rezygnuje z przejęcia Archetonu
Następny artykułNBP nie zmieni stóp, ale projekcje inflacji mogą wzrosnąć
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here