Naga Markets

Cena Ethereum wzrośnie do 457 081 USD! Koncepcja złożonego wskaźnika spalania napędzi szalony rajd ETH?W niedawnej serii tweetów Adam Cochran, partner w CEHV, wywołał falę dyskusji na temat Ethereum i przedstawił przekonujące argumenty przemawiające za tym, że token ETH może potencjalnie wzrosnąć do poziomu 457 081 dolarów. Czy branża cyfrowych aktywów ma miejsce na tak nieoczekiwany wzrost prognozowany przez eksperta ds. kryptowalut?

Ethereum ma duży potencjał do dalszych wzrostów

Cochran zwrócił się do sceptyków, którzy kwestionowali możliwość 20-krotnego wzrostu ceny ETH, porównując go do kapitalizacji rynkowej gigantów technologicznych, takich jak Apple i Amazon. Podkreślił, że Ethereum nie powinno być postrzegane jako tradycyjna spółka, ale raczej jako przełomowa infrastruktura oparta na blockchainie, która wykracza poza konwencjonalne granice.Analiza Cochrana czerpała inspirację z samej wielkości papierów wartościowych przetwarzanych przez izby rozliczeniowe, które osiągnęły w zeszłym roku zdumiewającą kwotę 2,5 biliona dolarów. Rozważając możliwość przeprowadzenia tego procesu na blockchainie Ethereum przy opłacie gazowej w wysokości 0,05%, Cochran przewidział roczne spalanie ETH o wartości 1,25 biliona dolarów, co odpowiada 5,7-krotności obecnej kapitalizacji rynkowej.

Opierając się na tym fundamencie, ekspert ds. kryptowalut ekstrapolował wybiegającą w przyszłość wielokrotność, która przewidywała, że potencjalna wartość kapitalizacji Ethereum zbliży się do 35 bilionów dolarów.

Prognozy Cochrana nabrały tempa, gdy wprowadził koncepcję złożonego wskaźnika spalania. Zakładając roczną stopę spalania na poziomie 2% lub więcej w okresie 20 lat, wartość jednego ETH może jego zdaniem potencjalnie wzrosnąć do poziomu 457 081 dolarów.

Co więcej, Cochran przyznał, że osiągnięcie scenariusza, w którym 100% globalnych rozliczeń papierów wartościowych będzie odbywało się w Ethereum w ciągu dwóch dekad, może być mało prawdopodobne, ale rozliczenie 10% z nich w ciągu dekady wydaje się wykonalne.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Poza rynkiem papierów wartościowych, Cochran zaproponował, że Ethereum może przejąć dodatkowe rynki oparte na wartości, jeszcze bardziej napędzając jego wzrost. Argumentował, że rozliczenie 10% globalnych papierów wartościowych w ETH i wykorzystanie innych rynków może realistycznie doprowadzić do 30-35-krotnego wzrostu wartości Ethereum w ciągu następnej dekady, nawet przy uwzględnieniu 33% marginesu błędu.

Analiza Cochrana w szczególności rzuca światło na potencjał Ethereum do rywalizacji z tradycyjnymi pośrednikami, oferując niezawodne i niedrogie rozwiązania rozliczeniowe. Biorąc pod uwagę biliony dolarów rocznego obrotu, perspektywa wyeliminowania zaufanych pośredników staje się coraz bardziej kusząca dla różnych rynków na całym świecie.

Chociaż prognozy Cochrana mogą wydawać się zuchwałe, podkreślają one nieograniczone możliwości w przestrzeni kryptowalut. Unikalna pozycja Ethereum jako infrastruktury blockchain otwiera drzwi do innowacji, ostatecznie kwestionując status quo zaufanych pośredników.

Notowania Ethereum, wykres dzienny, źródło: TradingView
Notowania Ethereum, wykres dzienny, źródło: TradingView

W międzyczasie cena Ethereum nie wykonała żadnego znaczącego ruchu w ciągu ostatniego tygodnia. Obecnie ETH porusza się w okolicach 1815 dolarów i znajduje się w górnej części szerokiej konsolidacji między poziomami 990 – 2150 dolarów, w której jest już od maja 2022 roku. Jej ewentualne przebicie może dać silny sygnał rynkowym bykom do kontynuacji otwierania długich pozycji i w efekcie do przetestowanie kolejnego kluczowego oporu przy 3560 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa ETH wzrosła o prawie 1% z najniższego poziomu 217 miliardów dolarów do najwyższego poziomu 218 miliardów dolarów w piątek. Tymczasem dzienny wolumen obrotu ETH również spadł w ciągu tygodnia z poziomu 7 miliardów dolarów do 3,6 miliarda dolarów.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCyrk wokół limitu zadłużenia. Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułLimit zadłużenia w centrum uwagi. Teatr polityczny będzie rozgrywany do końca maja?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.