Naga MarketsCena Ethereum wzrosła od początku roku już o ponad 3200 dolarów, co przekracza 436 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania jednej z najpopularniejszych kryptowalut przekroczyły barierę 4 tysięcy dolarów. Miliarder, inwestor i właściciel drużyny NBA Dallas Mavericks, Mark Cuban uważa, że tendencja ta będzie w najbliższym czasie kontynuowana, a cena ETH dosłownie “wystrzeli”.

Hossa na ETH dopiero się rozkręca

Mark Cuban silnie zaangażował się w rynek cyfrowych aktywów w 2021 roku, stając się głównym zwolennikiem kolekcjonowania kryptowalutowych niezamiennych tokenów NFT i inwestując w takie startupy jak Nifty’s, CryptoSlam i SuperRare. Uruchomił również swoją własną galerię NFT o nazwie Lazy.com.W jednym z najnowszych tweetów przyznał on z kolei, że Ethereum (ETH) ma potencjał, aby przejąć świat biznesu.

– Powodem, dla którego ETH wystrzeli, jest to, że nie widzieliśmy jeszcze tak na prawdę aplikacji biznesowych zbudowanych w oparciu o inteligentne kontrakty ETH. Kiedy tak się stanie, każda firma będzie potrafiła posługiwać się ETH, co zmieni grę – przyznał.

Podczas gdy nie brakuje platform rywalizujących o miano najlepszego protokołu inteligentnych kontraktów, Cuban podkreśla, że bardzo oczekiwana aktualizacja Ethereum do modelu proof-of-stake odegra kluczową rolę w utrzymaniu jego dominacji w tej przestrzeni.

Cuban, który okazuje się być wielkim orędownikiem Ethereum, powiedział w zeszłym miesiącu traderom kryptowalutowym, dlaczego powinni kupić Ethereum zamiast Bitcoina. W jego ocenie, Bitcoin jest przede wszystkim magazynem wartości i bardzo trudno jest go używać do czegokolwiek innego, podczas gdy Ethereum jest o wiele bardziej użyteczne.

Autor poleć również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zł kurs | dax30 | kurs zloty | usd prognoza | stooq eur pln |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka (USD/CHF) może próbować powrócić w rejon oporów przy 0,91
Następny artykułCloud Technologies ma spółkę w Wlk. Brytanii do komercjalizacji platformy DSP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here