Naga MarketsCena Ethereum w miejscu. Wolumen opcji ETH i aktywność w stagnacjiRynek opcji Ethereum znajduje się w stagnacji po miesięcznym wygaśnięciu, które miało miejsce dokładnie 25 września. Co to oznacza dla przyszłości kursu?

  • Na rynkach ETH widać stagnację.
  • Jakie są tego powody? Widać je na wykresie.
  • Co to oznacza dla przyszłości kursu? Zapewne inwestorzy nie oczekują teraz dużej zmienności ceny.

Ethereum: Inwestorzy nie tykają ETH

Tzw. „otwarte zainteresowanie” kontraktami futures i opcjami, na które zwraca uwagę longhash.com, odnosi się do całkowitej sumy aktywnych kontraktów na rynku: łączną liczbę wszystkich umów posiadanych zarówno przez kupujących, jak i sprzedających.

Według danych firmy Skew, od 1 września otwarte zainteresowanie opcjami ETH spadło z 544 milionów dolarów do około 362 milionów dolarów.eth

Ten 33,4-proc. spadek otwartych pozycji oznacza, że ​​inwestorzy spodziewają się niskiej zmienności w najbliższym czasie. Jeśli bowiem liczba inwestorów obstawiających za lub przeciwko wzrostem ceny Ethereum wzrośnie, otwarte zainteresowanie naturalnie wzrośnie. W ciągu ostatnich czterech tygodni wolumen Ethereum na rynku opcji spadł, podobnie jak wspomniane otwarte zainteresowanie.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Co dalej z ceną?

Istnieją dwa potencjalne powody, dla których inwestorzy mogą nie spodziewać się skoku ceny ETH lub poważnej korekty w najbliższym czasie.

Po pierwsze, zarówno bitcoin, jak i ETH zaliczają konsolidację pod kluczowymi poziomami oporu. W analizie technicznej przedłużająca się konsolidacja w obszarze dużego oporu ogólnie wskazuje na osłabienie aktywa w krótkim okresie.

W najbliższym czasie ETH zmierzy się z kluczowym poziomem ceny na pułapie 373 USD. Poziom ten jest kluczowy, ponieważ wyznaczył szczyt rajdu ETH w czerwcu 2019 r. W momencie pisania tych słów jest dopiero na pułapie 362 USD.

Analitycy techniczni twierdzą też, że Ethereum wpadnie ostatecznie w zakres oporu od 366 do 375 USD.

Michael van de Poppe, pełnoetatowy trader na giełdzie w Amsterdamie, powiedział, że istnieją dwa możliwe scenariusze dla ETH. Może wzrosnąć powyżej 375 USD i przejść do następnego poziomu oporu na 415 USD. Z drugiej strony, jeśli ETH spadnie poniżej kluczowych poziomów wsparcia, takich jak 350 USD, istnieje ryzyko, że spadnie do 280 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here