Naga MarketsEthereum ETHCena Ethereum wzrosła od połowy marca br. o ponad 320 proc. (choć w skrajnym momencie – 1 września br. – zasięg tej aprecjacji wynosił ponad 445 proc.). W chwili pisania tego artykułu, za jedną cyfrową monetę ETH zapłacić trzeba około 377 USD. Inwestor kryptowalutowy Michaël Van De Poppe uważa, że jeszcze do końca tego roku, cena ETH może wzrosnąć i to nawet do 825 USD, co stanowiłoby niemal 120 proc. licząc od obecnego kursu.

  • Cena ETH rośnie szybciej niż cena BTC
  • Cena ETH może krótkoterminowo spaść do 300 USD, by następnie wzrosnąć nawet do 825 USD

Ethereum czeka fenomenalna końcówka roku

Inwestor dostrzega na notowaniach Ethereum pewne podobieństwa do początków poprzednich rajdów wzrostowych, m.in. do tego, który obserwowaliśmy w latach 2014 – 2017.

Wskazuje on także, że cena ETH wzrosła od początku roku zauważalnie bardziej niż cena BTC, co idealnie obrazuje poniższy wykres, gdzie kolorem niebieskim zaznaczono procentową zmianę poziomu notowań Ethereum, a czerwonym – Bitcoina.

Michaël Van De Poppe wskazuje, że okazji zakupowych najlepiej szukać w okolicy 300 USD. Gdyby ewentualne spadki były jednak głębsze, ciekawy sygnał mógłby pojawić się jeszcze w rejonie 220-245 USD.

– Te dwie strefy powinny być obserwowane, aby inwestorzy mogli zobaczyć, czy na rynku pojawia się popyt – wskazał dodając, że jeżeli tylko cena ETH odbije się od 300 USD, wówczas spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnymi zasięgami wydają się odpowiednio okolice 600 USD i dalej 775-825 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/CHF) notuje nagły spadek. Chiny utrzymują stopy procentowe
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) zawraca po przetestowaniu okolic 1,30. Sytuacja EUR/USD oraz AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here