Naga Markets

Cena Ethereum może osiągnąć poziom 51 tys. dol. w mniej niż 7 lat, uważa firma VanEckW swoim najnowszym badawczym raporcie globalny menedżer inwestycyjny VanEck stwierdził, że Ethereum (ETH) może osiągnąć poziom 51 tysięcy dolarów w mniej niż 7 lat. Jakie warunki powinny zostać spełnione według firmy inwestycyjnej, aby rajd doszedł do skutku

VanEck przedstawia trzy scenariusze dotyczące Ethereum do 2030 roku

W nowym raporcie badawczym VanEck przedstawił swoje neutralne, niedźwiedzie i bycze przypadki dotyczące wyników Ethereum pod koniec dekady. Firma wyjaśniła również swoją metodologię przy ustalaniu szacunków.Opieramy te szacunki na tezie, że Ethereum staje się dominującą globalną siecią rozliczeniową o otwartym kodzie źródłowym, która obsługuje znaczną część działalności komercyjnej sektorów biznesowych o największym potencjale zysku z przeniesienia ich funkcji biznesowych do publicznych łańcuchów bloków – czytamy w raporcie.

W dalszej części dodano, że w portfelu podobnych platform inteligentnych kontraktów VanEck zakłada możliwość opcji kupna, przy czym dominująca platforma prawdopodobnie przejmie większość udziałów w rynku.

Scenariusz niedźwiedzi zakłada, że Ethereum nie będzie już najlepszym systemem rozliczeniowym ani platformą inteligentnych kontraktów posiadającą więcej niż 15% dominacji. W takiej sytuacji analitycy firmy prognozują spadek ceny ETH do poziomu 343 dolarów do 2030 roku. Oznacza to spadek o 1557 dolarów od bieżącego poziomu.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Jeśli jednak sprawy potoczą się pomyślnie dla Ethereum, cena docelowa w przypadku neutralnego scenariusza wynosi 11 848 dolarów, z kolei dla byczego scenariusza prognozujemy poziom 51 006 dolarów – napisano w komunikacie.

Byczy scenariusz przedstawiony przez firmę VanEck nie jest jedyny, który został przedstawiony w ostatnim czasie. W niedawnej serii tweetów Adam Cochran, partner w CEHV stwierdził, że cena ETH wzrośnie do poziomu 457 081 dolarów. Więcej o tym w artykule: Cena Ethereum wzrośnie do 457 081 USD! Koncepcja złożonego wskaźnika spalania napędzi szalony rajd ETH?.

Firma twierdzi, że Ethereum jest prawdopodobnie na drodze do stania się aktywem przechowującym wartość, podobnym do Bitcoina, jednak sposób jego postrzegania może być nieco odmienny.

Twierdzimy, że ETH ewoluuje poza walutę transakcyjną lub towar konsumpcyjny, taki jak ropa naftowa lub gaz ziemny. Uważamy, że ETH, choć nie jest kompletnym magazynem wartości jak Bitcoin ze względu na wykazaną zmienność kodu i ewoluujący konsensus społeczny skoncentrowany na użyteczności, stanie się jednak zasobem wartości dla podmiotów państwowych, które chcą zmaksymalizować kapitał ludzki – podsumowano.

Obecnie cena Ethereum porusza się w okolicach 1900 dolarów. Jak dotąd, cena ETH ma za sobą udaną pierwszą połowę roku, ponieważ od stycznia zyskała ponad 700 dolarów. Od ponad roku notowania kryptowaluty poruszają się w szerokiej konsolidacji między poziomami 950 – 2150 dolarów (kolor czerwony).

W ostatnim czasie cena ETH się stabilizuje, jednak rynkowe byki powoli się przymierzają do przetestowania górnej granicy wspomnianego trendu bocznego. W przypadku jego trwałego przebicia kolejny kluczowy opór znajduje się przy poziomie 3560 dolarów.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.