Naga Marketszłoty token Ethereum na złotym tleEthereum bez wątpienia zaliczyć może początek 2020 roku do udanych. Cena ETH rośnie bowiem niemal nieprzerwanie od sześciu tygodni. Tylko od początku roku wzrosła ona o ponad 51%, dzięki czemu notowania 2. największej pod względem kapitalizacji kryptowaluty znalazły się na najwyższym poziomie od października 2019 r. Czy tendencja ta będzie kontynuowana? 


Cena Ethereum rośnie nieprzerwanie od 6 tygodni

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że jego cena rośnie dokładnie od 18 grudnia 2019 r. Wskutek tej aprecjacji doszło do pokonania kilku technicznych oporów znajdujących się kolejno w okolicy 135 USD, 160 USD oraz 175 USD. W chwili obecnej rynek testuje kolejny opór w wysokości 195 USD.

Z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie rozważyć należałoby zatem dwa możliwe scenariusze:

  1. Odrzucenie obecnie testowanego oporu, co mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydaje się ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie), tj. 175 USD. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, tam znów mogłaby pojawić się reakcja popytowa zapoczątkowująca kolejny impuls wzrostowy.
  2. pokonanie obecnie testowanego poziomu, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w rejon 230-233 USD.

ETH wzrośnie do 400 USD jeszcze w tym roku

Serwis bitcoinist.com zwraca uwagę, że Ethereum jest nadal atrakcyjnie wycenione na poziomie 86% niższym niż jego historyczne szczyty. Wskazuje się także, iż mimo styczniowych wzrostów cena ETH wciąż znajduje się w trendzie spadkowym i będzie tak do czasu, aż osiągnie poziom 400 dolarów, co może nastąpić również w tym roku.

Wzrosty ETH zależą od ceny BTC

Warto także zwrócić uwagę, że notowania Ethereum wykazują bardzo silną korelację z ceną Bitcoina. Na przestrzeni ostatniego dnia zależność ta wynosiła 0.850, na przestrzeni tygodnia 0.797, a w ciągu miesiąca 0.779. We wszystkich tych przypadkach są to jedne z najwyższych wyników wśród 50 największych kryptowalut.

Źródło: longhash.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBracia Winklevoss uzyskują patenty związane ze stablecoinami. Mogą być wykorzystane przez banki komercyjne
Następny artykułEpidemia kładzie los gospodarki na szali
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here