Naga MarketsEthereum ETHCena Ethereum wzrosła na przestrzeni ostatniego tygodnia o niemal 40 proc. od końcówki maja br. poruszała się ona jednak w trendzie horyzontalnym miedzy 218 USD a 250 USD. To właśnie m.in. z tego powodu, nowe badania przeprowadzone przez Xangle sugerują, iż sama tylko aktywność w łańcuchu może nie być najlepszym wskaźnikiem do oceny Etereum.

  • Wolumen transakcyjny w sieci ETH wzrósł o 62 proc.
  • Opłaty transakcyjne wzrosły o 688 proc.
  • Cena ETH wzrosła w ciągu tygodnia o niemal 40 proc.

Obecna sytuacja różni się od tej z końcówki 2017 r.

Analityk Jehn Kim wskazał w opublikowanym w lipcu br. raporcie Xangle Research on Decentralized Finance (DeFi) za drugi kwartał 2020 r., że wolumen transakcji w łańcuchu blockchain Etereum wzrósł o około 62%. Równocześnie, opłaty transakcyjne wzrosły o około 688%.

Analitycy zauważymy, że niektóre statystyki częściowo przypominają to, co działo się na rynku pod koniec 2017 r. i z początkiem 2018 r., kiedy to cena ETH osiągnęła swój najwyższy poziom w dotychczasowej historii. Zaznaczyli oni jednak, że choć niektóre aktywności są podobne do warunków sprzed wzrostu ceny w 2017 roku, nie udało się wykazać tego samego byczego zachowania w 2020 roku.

Cena ETH najwyżej od czerwca 2019 r.

Spoglądając jednak na notowania Ethereum zauważymy, że jego cena wzrosła na przestrzeni ostatniego tygodnia o niemal 40 proc. Wskutek tak znacznej aprecjacji rynek pokonał horyzontalne opory w wysokości 250 USD oraz 285 USD, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena ETH mogłaby wkrótce wzrosnąć do 360 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGrupa CCC uruchomiła usługę ‘Paczka w Weekend’
Następny artykułTesla w dół o 14% od zeszłotygodniowych szczytów. Elon Musk ma problem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here