Naga MarketsCena emisyjna akcji Urteste ustalona na 100 zł, debiut na NewConnect w III kw.Urteste ustalił cenę emisyjną akcji na 100 zł za sztukę, co oznacza, że wartość oferty wyniesie do 9,52 mln zł, podała spółka. Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect w III kwartale 2021 r.

Spółka wyjaśnia, że w transzy dużych inwestorów zostało zaoferowane do 75 200 akcji, o 10 000 akcji więcej niż pierwotnie zakładano, a w transzy małych inwestorów zostało zaoferowane do 20 000 akcji. Zapisy przyjmowane są przez DM BOŚ do 2 lipca.Wcześniej spółka podała, że cena maksymalna za akcje będzie wynosić 106 zł za sztukę i miała ostatecznie zostać ustalona po zakończeniu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych tj. 23 czerwca.

“Debiut na NewConnect to początek kolejnego etapu dynamicznego rozwoju Urteste i jednocześnie przystanek na drodze na główny parkiet GPW. Głęboko wierzymy, że rozwijana przez nas technologia będąca podstawą wczesnej diagnostyki najczęściej występujących nowotworów z próbki moczu jest przełomowa w skali globalnej, a przyjęty przez nas model biznesowy zakładający sprzedaż technologii lub udzielenie wyłącznej licencji dużemu międzynarodowemu graczowi rynkowemu będzie atrakcyjny dla akcjonariuszy” – powiedział współzałożyciel i prezes Grzegorz Stefański, cytowany w komunikacie.

Pomysłodawcą projektu i głównym badaczem Urteste jest prof. Adam Lesner z Uniwersytetu Gdańskiego, światowy autorytet w zakresie badań nad enzymami proteolitycznymi i chemii peptydów. Rozwijana przez Urteste technologia polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu. Test Urteste przy reakcji z enzymem rozpada się na dwie części i powoduje zmianę intensywności barwy moczu, która świadczy o występowaniu nowotworu u pacjenta, podano także.

“5,5 mln zł pozyskane z emisji planujemy przeznaczyć na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów terapeutycznych. 2,3 mln zł chcemy przeznaczyć na ochronę patentową naszych testów, 1,3 mln zł na koszty ogólnego zarządu i działania public relations, – natomiast 1 mln zł planujemy przeznaczyć na adaptację i wyposażenie nowego laboratorium” dodał Stefański.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | azoty akcje | pknorlen akcje | bitcoin kurs dzisiaj | livechat akcje | notowania giełdowe pgnig | azoty notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here